3 kroki do wybrania fotografa na chrzest

Nie ma piękniejszego wydarzenia w życiu rodziny niż narodziny dziecka. Kiedy pojawia się na świecie, pragniemy przychylić mu nieba i zapewnić wszystko, co dla niego najlepsze. Dlatego też przygotowując pierwsze ważne wydarzenie w jego życiu, chcemy zapewnić mu odpowiednią oprawę. Mowa oczywiście o chrzcinach, z których chcielibyśmy mieć piękna pamiątkę w postaci cudownych fotografii.

Jak wybrać fotografa na chrzciny?

Wybór fotografa na chrzest nie jest prosty. Prawdopodobnie jest jeszcze trudniejszy, jeśli chrzest Twojego dziecka to dla Ciebie głęboko duchowe przeżycie, a nie tylko formalność. Czym się w takim razie kierować, by fotografia chrztu Twojego dziecka była naprawdę piękna pamiątką?

Po pierwsze: przejrzyj strony internetowe fotografów z Twojego miasta (poszukaj np. pod hasłem: „fotograf chrzest Warszawa„) i w pierwszej kolejności zajrzyj na stronę… „o mnie”. Zakładka, w której fotograf na chrzest się przedstawia pozwoli Ci ocenić, czy wyznaje wartości, które Ci odpowiadają, a także czy podoba Ci się sposób w jaki prowadzi komunikację.

Po drugie: zapoznaj się z portfolio. Sprawdź, czy kadry, a także kolorystyka zdjęć, które wykonuje fotograf Ci odpowiadają. Pamiętaj, że fotografowie nie zmieniają swojego stylu pod daną sesję i zdjęcia, które prezentują na swojej stronie to typ kadrów (kompozycyjne i kolorystycznie), których możesz się spodziewać jako efektów Twojej sesji. Trzeba mieć jednak na uwadze również to, że na efekty sesji wpływa wiele czynników niezależnych od fotografa, takich jak np. kolory i światło w kościele, pora roku itp. Jednak profesjonalny fotograf na chrzest na pewno zrobi wszystko, co w jego mocy, by dostarczyć Ci materiał na jak najwyższym poziomie i zdjęcia, któe otrzymasz będą zbliżone do tych, które widzisz w jej portfolio.

Po trzecie: gdy wstępnie dokonasz już wyboru, skontaktuj się z fotografem i dowiedz się, czy posiada legitymację będąca dowodem odbycia kursu liturgicznego. Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim oznacza to, że taki fotograf poważnie podchodzi do postawionego przed nim zadania. Ma świadomość, że aby fotografować uroczystości kościelne, należy taki kurs odbyć. Dzięki wiedzy zdobytej na kursie, fotograf wie, jak się zachować w trakcie mszy, kiedy można robić zdjęcia, a kiedy jest to zabronione. Wielu księży wymaga okazania przez fotografa legitymacji. Zatem by uniknąć nieprzyjemnej sytuacji, w której ksiądz w czasie mszy wyprasza osobę robiącą zdjęcia, warto zatrudnić na chrzest fotografa, który taki dokument posiada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj