W jaki sposób urozmaicić lekcje religii tak, aby były one atrakcyjne dla uczniów i zachęcały do samodzielnego zgłębienia poruszanych w ich trakcie zagadnień? Kapłan, siostra zakonna czy katecheta sięgnąć mogą po różnego rodzaju pomoce katechetyczne. Spora część takich pomocy do katechezy jest bezpłatna, a co więcej — w zaledwie kilka chwil można je wygodnie pobrać ze strony internetowej. Z jakiego rodzaju pomocami dla katechetów możemy mieć do czynienia? Jakie są główne zalety poszczególnych pomocy katechetycznych do pobrania?

Pomoce katechetyczne na Wielki Post

Bogaty wybór oryginalnych, bezpłatnych pomocy katechetycznych znaleźć można w asortymencie katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech. Dostępne są tutaj między innymi różnego rodzaju pomoce katechetyczne na Wielki Post. Przykładem godnej polecenia pomocy katechetycznej do pobrania jest między innymi prezentacja dla klasy 2 szkoły podstawowej pod tytułem „Wielki Post czasem nawrócenia.” To świetna alternatywa dla klasycznej lekcji. Kolejna propozycja to skarbonka na Wielki Post w wersji do samodzielnego pomalowania przez uczniów.

Pomoce katechetyczne dla dzieci

W jakiego rodzaju pomoce katechetyczne dla dzieci zaopatrzyć można się we wspomnianej powyżej księgarni katolickiej Święty Wojciech? Najmłodszym uczniom do gustu przypadną z pewnością różnego rodzaju kolorowanki, takie jak chociażby Najświętsze Serce Jezusa. To świetny sposób na niestandardowe przekazanie wiedzy dzieciom, przy jednoczesnym stymulowaniu ich wyobraźni, kreatywności oraz zdolności motorycznych. Świetną pomocą katechetyczną dla przedszkolaków będzie kolorowy plakat Święty Mikołaj, który zawiera najważniejsze informacje na temat tej postaci. Godna polecenia pomoc katechetyczna dla uczniów szkoły podstawowej to także zakładka do książki 12 obietnic Pana Jezusa dla czcicieli Jego Najświętszego Serca. Maluchom do gustu przypadnie również z pewnością gra karciana Skojarzenia do samodzielnego przygotowania podczas katechezy.

Z jakiego rodzaju pomocy korzystać mogą jeszcze osoby prowadzące lekcje religii? Zaopatrzyć mogą się one między innymi w rozkład materiałów i poradniki metodyczne. Przeznaczona są one zarówno dla przedszkoli, jak i szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Wartą polecenia pomocą katechetyczną jest również scenariusz lekcji dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Napisany został on przez praktykującą katechetkę Justynę Bartoszyńską, na podstawie książki s. Ines Krawczyk „Puk, puk! Czy to mój Bóg? Przygotowanie do pierwszej Spowiedzi Świętej.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj