Nie da się ukryć, że bierzmowanie to jeden z najważniejszych sakramentów w chrześcijaństwie. Inna nazwa bierzmowania to egzamin dojrzałości chrześcijańskiej. Należy pamiętać o tym, aby dobrze się do niego przygotować. Konieczne jest nabycie odpowiedniej wiedzy religijnej, ale niezbędne jest również wybranie imienia.

Jakimi kryteriami powinniśmy kierować się przy wyborze imion do bierzmowania?

Z całą pewnością wybór imienia do bierzmowania powinien być starannie przemyślany. Wybierając imię do bierzmowania wybieramy bowiem także patrona, który ma się nami opiekować. Nie ulega wątpliwości, że najlepiej byłoby wybrać takiego świętego, który z jakichś względów jest nam bliski. Wiele osób ma swoich ulubionych świętych, do których modli się każdego dnia i to właśnie ich wybiera na swoich patronów. Nie da się jednak ukryć, że nie brakuje także osób niezdecydowanych. Jeżeli do takich należymy, warto przejrzeć w internecie biografie kilku świętych i wybrać na patrona tego, który najbardziej nam się spodobał po różnymi względami. Oczywiście ważne jest również to, aby imię do bierzmowania nam się podobało. Jest to jednak kryterium mające znacznie mniejszą wagę niż to wspominane w powyższym akapicie. Dobrze będzie jednak wybrać takie imię, z którego wymówieniem nie będziemy mieć trudności. Idealnie będzie, jeżeli imię do bierzmowania będzie ładnie komponowało się z naszym pierwszym lub drugim imieniem.

Jakie są najczęściej wybierane imiona męskie do bierzmowania?

Jeżeli chodzi o męskie imiona do bierzmowania, do najczęściej wybieranych zaliczyć należy imiona takie jak: Krzysztof, Jan, Piotr, Paweł, Marek czy Łukasz. Wybór na patronów jednego z czwórki ewangelistów nikogo nie powinien dziwić, podobnie zresztą jak wybór innych apostołów. Byli oni bowiem najbliżej Jezusa. Wybór świętego Krzysztofa na patrona również jest powszechny, gdyż święty Krzysztof jest przecież patronem kierowców. Nie ulega zaś wątpliwości, że większość nastoletnich mężczyzn będzie w przyszłości prowadziło samochody.

Jakie są najczęściej wybieranie imiona kobiece do bierzmowania?

Jeżeli chodzi o imiona damskie, najczęściej wybierane są imiona takie jak: Katarzyna, Maria, Magdalena, Barbara czy Marta. Wybór imienia Marii nikogo nie powinien zaskoczyć, gdyż Maryja jest Matką Pana Jezusa i najważniejszą świętą w Kościele Katolickim. Bardzo często na patronkę wybierana jest również babcia Pana Jezusa czyli święta Anna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj