Książeczka do nabożeństwa dla osób starszych — jaką wybrać?

Książeczka do nabożeństwa to niezbędnik każdego katolika. Zawiera ona szereg modlitw — czy to porannych, wieczornych czy przeznaczonych na różnego rodzaju życiowe okoliczności. Znaleźć można w niej również koronki, nowenny, Różaniec, Gorzkie Żale czy Godzinki. Specyficznym jej rodzajem jest książeczka do nabożeństwa dla osób starszych. Czym charakteryzuje się taka pozycja? Jakie książeczki do nabożeństwa znaleźć można na sklepowych półkach?

Książeczka do nabożeństwa

Bogaty wybór godnych polecenia książeczek do nabożeństwa oferuje katolicka księgarnia internetowa Święty Wojciech. Przykładem jest „Modlitewnik codzienny.” To książka o niedużej objętości, poręcznym formacie, przejrzystym układzie i dużej czcionce. Zawiera ona najważniejsze modlitwy codzienne oraz okolicznościowe, mały katechizm, pieśni na różne okresy roku liturgicznego i uroczystości, rozważania różańcowe i drogi krzyżowej oraz szereg wskazówek pomagających w przygotowaniu do poszczególnych sakramentów.

Kolejna propozycja to „Modlitewnik ze świętymi. Modlitwy w każdej potrzebie.” Książka ta zawiera zbiór wezwań oraz litanii do poszczególnych świętych, jak święty Jan Paweł II, święty Maksymilian Kolbe czy święty Ojciec Pio. Poza modlitwami, znaleźć można tutaj również krótkie biogramy na temat każdej z postaci. Dzięki tej książce dowiedzieć można się, którzy święci są nam w stanie pomóc w poszczególnych problemach, stając się naszymi osobistymi opiekunami.

Specyficznym rodzajem książeczek do nabożeństw są wydawnictwa stworzone z myślą o najmłodszych, na przykład dzieciach przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Przykładem jest „Mój dobry Ojcze. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej.” Książka ta zawiera szereg modlitw i pieśni dopasowanych do wieku dziecka. Dostępne są tutaj również przydatne komentarze pomagające w zrozumieniu Mszy Świętej i sakramentu pokuty.

Książeczka do nabożeństwa z dużymi literami

Przykładem książeczki do nabożeństwa duże litery, która przyda się każdemu seniorowi, ułatwiając codzienną modlitwę jest „Jezu, ufam Tobie! Modlitewnik dla seniorów.” To pięknie wydana książka w bordowej oprawie, która znakomicie sprawdzi się w roli prezentu dla katolika. Zawiera ona modlitwy, pieśni, mały katechizm oraz wszystkie niezbędne informacje na temat świąt, sakramentów oraz postów. Poza dużą, czytelną czcionką, na uwagę zasługuje tutaj również poręczny format. Sprawia to, że taka książeczka do nabożeństwa z dużymi literami świetnie sprawdzać będzie się podczas kontemplacji w kościele czy w czasie podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj