Książeczka do nabożeństwa to pozycja, która znajdować powinna się w domowej biblioteczce każdej osoby wierzącej. Zawiera ona różnego rodzaju teksty modlitewne, opis liturgii nabożeństwa i sakramentów świętych, skrócony wykład prawd wiary oraz teksty pieśni liturgicznych. W książeczce do nabożeństwa znaleźć można tradycyjne modlitwy, jak różaniec, koronka czy droga krzyżowa, nowenny, litanie, godzinki, modlitwy za osoby chore i umierające, o dobrą śmierć, pocieszenia, zawierzenia czy za wstawiennictwem świętych i błogosławionych. Cen książeczek do nabożeństwa zaczynają się już od kilkunastu złotych.

Książeczka do nabożeństwa dla osób starszych

Książeczka do nabożeństwa dla osób starszych różni się nieco od klasycznych wydawnictw tego typu. Tym, czym powinna się ona charakteryzować jest duża czcionka ułatwiająca czytanie osobom mającym problemy ze wzrokiem. Warto również, aby taki modlitewnik miał poręczny format, tak aby można go było mieć przy sobie zarówno podczas pobytu w kościele, jak i w czasie wolnym spędzanym poza domem, na przykład na działce.

Książeczka do nabożeństwa z dużymi literami

Przykładem książeczki do nabożeństwa z dużymi literami jest „Modlitewnik na trudne chwile” opracowany przez Magdalenę Marciniak. To idealne rozwiązanie dla osób, które przeżywają ciężkie chwile i zdarza im się tracić nadzieję. Po tę książeczkę do nabożeństwa z dużymi literami sięgnąć można szukając wsparcia w chwilach zwątpienia czyy chcąc pomodlić się za zdrowie swoje lub najbliższych. Znaleźć można tu szereg modlitw na chwile bezradności, osamotnienia smutku oraz czas żałoby. Książeczka do nabożeństwa duże litery zawiera także najważniejsze informacje na temat świętych patronów, do których zwracać można się w trudnych sytuacjach oraz modlitwy za ich wstawiennictwem. Składa się ona z 2 części: Święci patroni od trudnych spraw oraz Modlitwy w trudnych chwilach. Do zalet tej książeczki, poza bogatą treścią zaliczyć można również dużą czcionkę ułatwiającą czytanie osobom starszym oraz poręczny format, dzięki któremu można mieć ją zawsze przy sobie.

Kolejna propozycja książeczki do nabożeństwa z dużymi literami to „Modlitewnik codzienny” autorstwa księdza Jerzego Stranza. Zawiera on modlitwy codzienne i okolicznościowe, mały katechizm, pomoc w przygotowaniu do sakramentów, pieśni na poszczególne okresy roku liturgicznego oraz uroczystości, a także rozważania różańcowe i drogi krzyżowej. Na uwagę zasługuje tutaj przejrzysty układ książeczki, duża czcionka, poręczny format oraz niewielka objętość. Modlitewnik jest dostępny w 3 różnych okładkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj