Pewne wydarzenia w życiu małego dziecka są wyjątkowo znaczące i istotne. Przeżywa się je wspólnie, wraz z całą rodziną, celebrując podczas przyjęcia lub spotkania w domu. To okazja do obdarowania wspaniałym prezentem, który może stać się pamiątką na całe życie, już zawsze przypominając o wyjątkowych wydarzeniach. W polskiej kulturze takie znaczenie ma pierwsza komunia święta, które zwyczajowo ma miejsce w maju. Co podarować dziewczynce lub chłopcu z tej wyjątkowej okazji? Jakie prezenty będą niosły w sobie wyjątkowe znaczenie, symbol, jednocześnie radując młodego człowieka? Poniżej garść inspiracji, dzięki którym wybór wyjątkowego upominku z okazji komunii świętej będzie trochę łatwiejszy.

Urocze pamiątki komunijne

Dzieci oczekują na pewne określone prezenty z okazji swojej komunii świętej. Poza głównymi podarunkami, których wręczanie jest niejako tradycją, warto pomyśleć również o czymś drobnym, symbolicznym, co stanie się po prostu pamiątką na całe życie. Niech będzie to przedmiot, którego nie zniszczy czas. Coś niewielkiego, wykonanego z dbałością o szczegóły, co na długie lata pozostanie w domu dziecka, nawet gdy komunijne rowery, tablety czy hulajnogi elektryczne już dawno przestaną służyć. Właśnie taki jest cel drobnych pamiątkowych upominków. Gdy się na nie spojrzy, przywołują wspomnienia wyjątkowych chwil.

Uroczy różaniec w ozdobnym pudełku

Dzieci z radością oczekują na dzień swojej pierwszej komunii świętej. Po kilku miesiącach intensywnych przygotowań, które łączą się zarówno z częstym chodzeniem do kościoła, jak też nauką przykazań, następuje dzień pełen radości i uśmiechu zwieńczony momentem otrzymywania prezentów. I chociaż z reguły wszyscy najbardziej oczekują na upominki w postaci gadżetów sportowych, sprzętu sportowego, zegarków lub gier komputerowych, warto pamiętać o tym, że prawdziwą klasyką są akcesoria związane z wiarą. Delikatny mały różaniec w ozdobnym pudełku będzie tym upominkiem, który zwyczajnie trzeba wręczyć dziecku. Nie musi być głównym prezentem, może być dodatkiem do tego, o czym od dawna marzy dziecko. Warto jednak uwzględnić różaniec wśród upominków, ponieważ to jeden z najważniejszych symboli wiary, z którego korzysta się podczas modlitwy. Subtelny różaniec wykonany z kamieni półszlachetnych, który zapakowany jest w piękne pamiątkowe pudełko, będzie idealnym prezentem zarówno dla dziewczynki, jaki i dla chłopca. Może być wręczony przez rodziców, dziadków lub rodziców chrzestnych. Warto postarać się o to, aby różaniec został poświęcony w dzień komunii świętej, tak by mógł służyć dziecku podczas tak zwanego białego tygodnia.

Biblie personalizowane

Komunia święta rozpoczyna niezwykle ważny czas w życiu duchowym dziecka. Staje się ono coraz bardziej świadome, pełniej rozumie przykazania, chce poznawać Pismo Święte, historię wiary. To idealny czas, aby wręczyć Biblię. Personalizowana Biblia to idealna pamiątka pierwszej komunii świętej, którą mogą wręczyć dziecku rodzice lub rodzice chrzestni. Warto umówić się, kto kupi dziecku Biblię, aby się nie dublować. Można postawić na pięknie wydaną, ilustrowaną Biblię dla dzieci, która zawiera teksty inspirowane Pismem Świętym. Dla dziecka to doskonała okazja do poznawania najważniejszych przypowieści, które zredagowane są w przystępny sposób, zachęcając do czytania samodzielnego lub wraz z rodzicami. Takie Biblie najczęściej zapakowane są w eleganckie ozdobne pudełka, które chronią księgę przed zniszczeniem i pięknie prezentują się na półce. Poza tym są idealną pamiątką tego wyjątkowego dnia. Wyjątkowy charakter nadaje im możliwość spersonalizowania. Przepiękne okładki, na których można zawrzeć imię dziecka prezentują się wyjątkowo. Taka księga od razu staje się bliższa sercu, a dziecko chętniej po nią sięga. Eleganckie twarde oprawki chronią księgę. Można sięgnąć też po Pismo Święte w oryginale. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że oryginalne teksty ewangelii mogą być jednak dla dziecka zbyt trudne i męczące w odbiorze.

Pamiątkowe albumy na zdjęcia z komunii świętej

Wydarzenie, jakim jest komunia święta, to wspaniała okazja do zrobienia przepięknych zdjęć, zarówno w kościele podczas uroczystości, jak też później w domu lub na przyjęciu w restauracji. Ozdobny album na pamiątkowe zdjęcia, który jest pięknie zaprojektowany i stworzony tak, by można było w nim elegancko umieścić zdjęcia i dokonać własnoręcznie podpisów, stanie się wspaniałą pamiątką na długie lata. W takich albumach znajdzie się również miejsce na pamiątkowe kartki z życzeniami, które zwyczajowo wręcza się z okazji komunii. Warto wspomnieć, że albumy również mogą mieć personalizowane okładki, a zatem można podpisać je imieniem dziecka, umieszczając tam również datę komunii świętej. Taki album nie jest kolejnym hurtowym prezentem, który w tym dniu otrzyma też mnóstwo innych dzieci. Personalizacja nadaje mu wyjątkowy, indywidualny charakter.

Komunijny plakat do powieszenia na ścianie

Dzieci od zawsze na pamiątkę komunii świętej od księdza lub katechetki otrzymują obrazek. Takie pamiątki zdobią później ściany w domu, już na zawsze przypominając, kiedy miało miejsce to wyjątkowe wydarzenie. Wszystko się zmienia, a zatem również to, jak wyglądają komunijne pamiątki. Nowością są wspaniałe plakaty do zawieszenia na ścianie, które w piękny sposób nawiązują do symboliki komunii świętej, jednak mają trochę inny, bardziej współczesny charakter. Taki obrazek będzie doskonale prezentował się na ścianie w pokoju dziecka i świetnie zgra się z innymi ozdobami, uzupełniając wystrój wnętrza w subtelny sposób.

Ramka na zdjęcie z komunii

Personalizowana ramka, do której można włożyć zdjęcie z komunii świętej, to kolejny pomysł na uroczy upominek, który stanie się wspaniałą pamiątką tego wyjątkowego dnia. Eleganckie ramki cudownie prezentują się na półce w pokoju dziecka. Można włożyć do nich zdjęcie z komunii lub jedną z ulubionych kartek z życzeniami. To drobnostka, którą z pewnością docenią dziewczynki uwielbiające ozdabiać i dekorować swój pokój pięknymi zdjęciami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj