Pierwsza Komunia Święta to ogromne wydarzenie w życiu każdego dziecka i rodzica. Wiąże się ono z licznymi przygotowaniami zarówno w szkole jak i kościele. Dodatkowo rodzice muszą zadbać o zorganizowanie eleganckiego przyjęcia dla wszystkich zaproszonych gości.

Przygotowania na katechezie

Przygotowanie do przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej rozpoczyna się już w pierwszej klasie w trakcie realizowania nauki na katechezie. Wszystko to, czego dzieci się uczą ma ich przygotować do przyjęcia Ciała Chrystusa. Katecheta przede wszystkim przybliża uczniom prawdę o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa. To są bardzo trudne wiary, które ciężko pojąć dorosłemu człowiekowi, ale dziecko dzięki swojej niewinności potrafi zrozumieć, czym jest bezgraniczna miłość Boga do ludzi. Im bliżej do przyjęcia sakramentu, tym na katechezie pojawia się coraz więcej konkretnych wymagań, jak nauka obowiązkowych modlitw.

Przygotowania w kościele

Spotkania w kościele również rozpoczynają się przynajmniej rok wcześniej. Dzieci wraz z rodzicami spotykają się, by odpowiednio wcześnie, najczęściej w październiku odebrać i poświęcić różaniec oraz książeczkę do nabożeństwa. Bardzo ważny jest również wybór strojów. Obecnie są to stroje liturgiczne- alby, większość parafii decyduje się na jeden wzór. Dzieci przystępują, na kilka tygodni przed komunią, do próbnej spowiedzi, która  ma za zadanie przyzwyczaić i ośmielić do wypowiadania swoich grzechów. Około tydzień wcześniej rozpoczynają się próby w kościele. Pozwalają one na bardzo dobre zorganizowanie wszelkich wyjść z ławek, podchodzenia do czytania, śpiewania czy niesienia darów. Dzięki temu, w trakcie samej uroczystości, wszystko wygląda pięknie. W sobotę przed samą komunią dzieci przystępują do sakramentu pokuty i pojednania wraz ze swoimi najbliższymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj