Pismo Święte to zgodnie z definicją zbiór ksiąg religijnych chrześcijaństwa i judaizmu, które zostały spisane w językach aramejskim, hebrajskim oraz greckim. Przez chrześcijan oraz Żydów są one uznawane za stworzone pod natchnieniem Ducha Świętego. W zależności od wyznania, poszczególne części Pisma Świętego mają nieco inne znaczenie. Przykładowo, chrześcijanie za Biblię uznają Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu.

Biblia a Pismo Święte

Biblia a Pismo Święte — czy to to samo? Czy Pismo Święte a Biblia różnią się czymś od siebie? Jak się okazuje, są to synonimy. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w obrębie chrześcijaństwa spotkać można się z rozmaitymi przekładami Biblii mającymi nazwy własne. Za przykład warto tutaj podać Biblię Tysiąclecia, czyli polski przekład Biblii z języków oryginalnych, zainicjowany przez opactwo benedyktynów tynieckich z Krakowa i wydany po raz pierwszy w 1965 roku przez Pallottinum. Co ważne, było to pierwsze tłumaczenie Biblii na język polski w Kościele katolickim od ponad 350 lat. Tym, co je wyróżniało było to, że zrywało z tradycyjnym językiem biblijnym, a po pewnym czasie samo stworzyło wzorzec języka biblijnego.

Biblia Tysiąclecia miała 5 głównych wydań. Została ona przyjęta jako przekład liturgiczny w Kościele katolickim w Polsce. Wartym wspomnienia przekładem Biblii jest również Biblia Warszawska, inaczej Biblia Ojców. Jest to XX — wieczne, protestanckie tłumaczenie Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu z języków oryginalnych na język polski. Zostało ono opracowane przez Komisję Przekładu Pisma Świętego, z inicjatywy Brytyjskiego i Zagranicznego Towarzystwa Biblijnego w Warszawie. To najpopularniejszy w naszym kraju protestancki przekład Pisma Świętego.

Pismo Święte na komunię — jakie wybrać?

Pismo Święte na komunię to popularny prezent dla dzieci przystępujących do tego sakramentu. Warto postawić na wydanie w twardej, eleganckiej, okolicznościowej oprawie, które stanowić będzie doskonałą pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej. Dobrym pomysłem na podarunek, jakim jest Pismo Święte komunia będzie Biblia wzbogacona o komentarze ułatwiające zrozumienie zawartych tam treści.

Pismo Święte dla dzieci

Czym charakteryzuje się Pismo Święte dla dzieci? Tym, co je wyróżnia jest to, że jest ono napisane przystępnym, zrozumiałym dla młodych chrześcijan językiem. Biblia dla młodych jest wzbogacona o kolorowe, przykuwające wzrok rysunki i często zawiera różnego rodzaju zagadki i krzyżówki mające na celu usystematyzowanie nowo zdobytej wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj