Jaki jest najprostszy sposób przeniesienia dowolnego wzoru na ściany swojego domu, czy mieszkania? Oczywiście są to tapety do pokoju. Są bardzo łatwe do przyklejenia, radzi sobie z tym każdy pan lub pani domu. To, co przedstawiają, nie jest w żaden sposób ograniczone – przecież można wykonać na nich dowolny nadruk, więc dosłownie wszystko, co przyjdzie nam do głowy, możemy za ich pomocą przenieść na swoje ściany. I tak oto powstają między innymi ciemne tapety – coś, czego raczej nie wyobrażamy sobie na co dzień w przytulnym, jasnym mieszkaniu. Jednak czarna tapeta, choć tak przełomowa, wybierana jest do niejednego wystroju.

Do tego wyboru podpowiadamy pewne gotowe wzory, które znajdują największe uznanie jako tapety do sypialni dziecięcych. Jak wygląda najczęściej wybierana tapeta dla chłopca, a jakie wzory dominują kiedy chodzi o tapety dla dziewczynek? Sprawdźmy to!

Nowoczesna odsłona ścian, czyli ciemne tapety

Aktualnie projektanci wnętrz, kiedy da im się pełną swobodę przy tworzeniu projektów, wpuszczają do pomieszczeń kolory i kształty, których często się tam nie spodziewamy. Nowoczesny styl bywa często szokujący, jednak ostatecznie wprowadza schludność i wyjątkową atmosferę. Można być niemal całkowicie pewnym, że w odpowiedniej odsłonie każdy z nas mógłby w tym nowoczesnym stylu odnaleźć coś dla siebie.

Ciekawa propozycja wysuwa się od strony pieknetapety.pl. Dla nich czarna ani szara tapeta nie jest żadnym problemem. Ich zdaniem to zupełnie naturalne, że ciemne tapety pojawiają się w wielu mieszkaniach, ponieważ było od początku oczywiste, że nowoczesny styl wystroju wkrótce się rozpowszechni. Nie pozostaje zatem nic więcej niż stwierdzić, że jeśli marzy Ci się czarna tapeta w salonie, zajrzyj na stronę pieknetapety.pl.

Czy jednak nie lepiej będzie wyglądać jednak szara tapeta, jeśli obawiamy się zbyt ciemnego pomieszczenia? Klucz to odpowiedni balans kolorów. Oczywiście, że nie będziemy czuli się najlepiej w pokoju, który ma ciemne ściany, ciemne meble i ciemne dodatki. Jeżeli natomiast rozsądnie i czasem nawet intuicyjnie połączymy ze sobą różne odcienie, nie powinniśmy się obawiać nawet czerni.

Tapety do sypialni dziecięcej

Zazwyczaj dekorując pokój dla dziecka, kierujemy się jego zainteresowaniami. To dlatego najczęściej wybierana tapeta dla chłopca swoim wzorem opowiada o samochodowych wycieczkach, lotach samolotem, albo zwiedzaniu kosmosu statkiem kosmicznym.

Najczęściej wybierane tapety dla dziewczynek to zazwyczaj zbiór ciepłych, pastelowych kolorów, w otoczeniu przeróżnych bajkowych stworzeń. Czy to jednak znaczy, że dziewczynka nie będzie chciała spań przy tapecie przedstawiającej kosmiczną podróż? Z całą pewnością nie! Prawdziwą inspirację do wystroju dziecięcej sypialni powinniśmy czerpać od samego malucha!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj