Aby móc nieustannie pogłębiać swoją wiarę, warto sięgać po dostępne na sklepowych półkach książki religijne. Jedną z nich jest „Słowo blisko Ciebie. Mądrości Biblii na co dzień”. Co to za pozycja?

Jej autorem jest o. Anselm Grün OSB urodzony 14 stycznia 1945 roku Junkershausen. Jest on teologiem, pisarzem i mnichem benedyktyńskim. W1964 roku zdał maturę w Riemenschneider-Gymnasium w Würzburgu i wstąpił do benedyktynów w opactwie Münsterschwarzach, gdzie rozpoczął nowicjat. W latach 1965 — 1971 studiował teologię oraz filozofię w Rzymie i St. Ottilien. W 1974 roku uzyskał tytuł doktora teologii. W latach 1974 — 1976 studiował zarządzanie w Norymberdze. Od 1977 do 2013 roku odpowiadał za zarząd majątkiem opactwa w Münsterschwarzach. Jest znawcą psychoterapii oraz psychologii. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z kierowaniem ludźmi i przedsiębiorstwami, rozwojem poczucia własnej wartości oraz przezwyciężania negatywnych uczuć i emocji. Swoją pierwszą książkę „Czystość serca” napisał w 1976 roku. Obecnie ma ich na koncie ponad 250, a ich łączy nakład wynosi ponad 14 000 000 egzemplarzy. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 30 języków, w tym na polski, hiszpański, chiński, angielski, włoski, francuski, szwedzki czy norweski. O. Anselm Grün OSB prowadzi kursy dla zarządów największych niemieckich korporacji oraz dla wszystkich tych, którzy chcą osiągnąć sukces w życiu osobistym.

Jedną z jego najpopularniejszych książek jest „Słowo blisko ciebie. Mądrość Biblii na co dzień„. Zdaniem jej autora, szukając odpowiedzi na pytania, takie jak: Kim jesteśmy? Jak radzić sobie z presją, której jesteśmy poddawani każdego dna? W jaki sposób osiągnąć wewnętrzny spokój? Jak podchodzić do swoich myśli, problemów, cierpień, emocji, potrzeb, namiętności oraz błędów? Jak traktować to, że nasze życie się kiedyś skończy? warto zajrzeć do Biblii. Odpowiada ona na nie nie wprost, lecz poprzez różnego rodzaju przypowieści i historie. Każdy z nas, odnosząc je do własnego życia, ma szansę wybrać odpowiednią drogę. W książce zaprezentowane zostały interpretacje poszczególnych fragmentów biblijnych, które mogą nam pomóc w różnego rodzaju trudnych życiowych sytuacjach.

Innymi godnymi polecenia książkami autorstwa o. Anselma Grüna OSB są: „Błogosławieństwa na ważne chwile”, „Spotykając zło. O istocie zła i sposobach jego przezwyciężania” czy „Sztuka zachowywania umiaru”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj