Wielu wierzących szuka bliższego kontaktu z Bogiem i metod na poszerzanie swojej wiedzy na temat chrześcijaństwa również poza kościołem. Oczywiście, najważniejszym aspektem obcowania ze Stwórcą jest obecność na Zgromadzeniach. Nie znaczy to jednak, że nie możesz zbliżyć się do Boga także w swoim domu. Istnieje wiele książek czy czasopism, które mogą pozwolić Ci na głębsze zrozumienie założeń chrześcijaństwa oraz wiary w Boga. O jakich tytułach dokładnie mowa i gdzie możesz je znaleźć? Tego dowiesz się z dalszej lektury naszego tekstu.

Biblia – księga każdego chrześcijanina

Najważniejszą pozycją czytelniczą każdego wierzącego jest oczywiście Pismo Święte. Biblię znamy wszyscy i wiemy, iż jest to zbiór ksiąg uznanych za natchnione przez samego Boga. Spośród wszystkich osób wyznających chrześcijaństwo, tylko niewielki procent zdecydował się zapoznać z jej zawartością. Tymczasem czytanie Biblii niesie ze sobą wiele korzyści. Jest to najlepsza metoda na to, by poznać zarówno samego Boga, jak i Jezusa Chrystusa. Księga ta pozwoli Ci zrozumieć więcej. Zapoznasz się dzięki niej z pouczającymi historiami, które pozwolą Ci zrozumieć sens swojego istnienia oraz wskażą, jak należy postępować.

Pismo Święte to jeden wielki zbiór odpowiedzi na pytania, które pojawiają się w głowie wiernych. Tylko nieliczni są w stanie przeczytać całość i zaspokoić swoją ciekawość w wystarczający sposób. Jeśli chcesz poznać zawartość poszczególnych ksiąg lub któregoś z testamentów, to wejdź na stronę https://sklep.gcbiblijne.pl/ i zapoznaj się z ofertą tej księgarni. Znajdziesz tam dziesiątki ciekawych, gotowych do lektury pozycji związanych z Biblią.

Czytaj książki i czasopisma

W bibliotece każdego wierzącego powinno znaleźć się również miejsce na książki oraz czasopisma. Przykładem ciekawego tytułu z tej drugiej grupy jest Kwartalnik Biblijny. Ta pozycja ukazuje się, jak sama nazwa wskazuje, co 3 miesiące i oferuje szereg atrakcyjnych dla osoby wierzącej artykułów. Są one oparte na fragmentach Pisma Świętego czy książkach historycznych. Jest to wygodna forma przyswajania wiedzy na temat otaczającego nas świata. Oczywiście, w znacznie mniejszych dawkach niż podczas lektury samej Biblii.

Godne polecenia są również książki będące komentarzami do poszczególnych partii Pisma Świętego. Czasami ciężko jest bowiem samemu zrozumieć zawarte w nim przesłanie. Niektórzy potrzebują więc zbioru interpretacji części fragmentów, które wydawane są właśnie pod postacią książek. Zarówno takie pozycje, jak i wspomniane wcześniej czasopisma znajdziesz pod linkiem widocznym we wcześniejszej części tekstu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj